Je na kočárku Emmaljunga NXT90 výše položeno korýtko?

Zodpovězené
11. lis 2022

Ahoj,

hledám sportovní korýtkový kočárek bazarové nabídky. Když jsem viděla, že se na Joolz korýtko zipuje, tak mě zklamal. Já chci pevné sportovní sezení. Mám 9měsíční dítě, které váží přes 9 kg. Emmaljunga NXT90 jej má.

Je každé korýtko výše položeno na konstrukci?

Je i korýtko na Emmaljunga NXT90 výše položeno?

Jsem vyšší a mám kočárek z trojkombinace, který má sezení nízko.

V poradně jsem objevila Britax Strider S.

Kde ho lze koupit?

Je pro vyšší rodiče a zvládne i mírný terén?

Děkuji

Ahoj,

pokud jsi vyšší, tak Emmaljunga NXT90 není pro Tebe dobrou volbou. Má rodičovskou rukojeť nastavitelnou do výšky 105 cm, což je pro vyšší rodiče nedostatečné.

Ne každý korýtkový kočárek má výše položenou nástavbu sportovního sedadla. Záleží na značce i modelu.

Kočárek Britax Strider S je tandemový sourozenecký sportovní kočárek, který zakoupíš buď v Mono verzi pro jedno dítě, nebo jako sourozenecký Tandem. Jeho celý název je Britax Strider Signature V5 a je dostupný pro západní trh. Takže jediná možnost jak jej koupit je objednat si jej ze zahraničí.

Nosnost sportovního sedáku na jedno dítě je 20 kg. V tandemovém módu je to 20 kg pro první dítě + 17 kg pro druhé dítě. Pákové rodičovské madlo si můžeš nastavit do 5 pozic. Jeho výška však není uvedena ani na stránce výrobce. Můžeme však přibližně vycházet z celkové výšky kočárku po rozložení – 121 cm. Podle vysokého umístění sportovního sedadla předpokládám, že je určen pro vyšší rodiče. Má gumové bezúdržbové nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s duálním odpružením. To mu umožňuje pohodlný přejezd i v nerovném terénu. Zajímavá je také nosnost jeho nákupního košíku, a to až 11,1 kg. Váha konstrukce s nasazením sportovním sedadlem je 14,2 kg. Není malá, ale je to kočárek do nerovného terénu, tak je tomu přizpůsobena její pevnost, která se takto odráží na vyšší celkové hmotnosti.

Oproti tomu model Britax Strider M má nosnost košíku 7 kg. Hladkou a nerušenou jízdu zajišťují velká odolná gumová kola s pěnovým polstrováním (přední otočná s aretací). Jsou doplněny centrálně odpruženým podvozkem. Sedák má nosnost 22 kg. Celková výška kočárku je 115 cm, takže je o 6 cm nižší než u Strider S. Váha konstrukce s nasazením sportovním sedadlem je 10,2 kg.

Městským typem kočárku je Strider M a terénnějším kočárkem vhodným na vesnici je zase Strider S.

Nejsem si jistá, jaký kočárek vlastně potřebuješ. Vysoké korýtko do města? Nebo na vesnici? Napiš mi opět, připomeň se a buď konkrétnější v kritériích, která od kočárku očekáváš.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka