Je kvalitnější kočárek Tutek Diamos Pro, nebo Kinderkraft Nea?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

termín porodu mám na začátku února a začali jsme s výběrem kočárku. Oba jsme vyšší postavy. Bylo by fajn, aby byl kočárek vhodný i do horšího terénu. Měla by to být dvojkombinace. Spíše lehčí, protože v bytovce nemáme výtah. Musí být kvalitní a ať není hned rozhrkaný. Byli bychom rádi, kdyby vydržel i pro druhé dítě.

Líbí se mi dva kočárky: Tutek Diamos Pro a Kinderkraft Nea.

Který je lepší?

Jaké jsou výhody a nevýhody jednoho a druhého?

Máš s nimi osobní zkušenost?

Platí, že dražší je kvalitnější?

Na internetu jsem nenašla skoro žádné recenze. Tutek má nafukovací kola a Kinderkraft gumová EVA pěna.

Co je EVA pěna?

Která kola jsou lepší do horšího terénu?

Děkuji

Ahoj,

dražší někdy neznamená kvalitnější! I super drahý kočárek (Cybex Priam 3) může mít chyby, které jsou skryty a může být reklamován. Např. když se nepodaří výrobní várka jako tomu bylo při konstrukci Cybex Priam 3, konkrétně ročník 2021.

Eva pěna:

  • Terén: jednoduchý - asfaltová cesta, dlažba v nákupním centru, rovný trávník, obrubník, malé výmoly na silnici, dřevěné můstky, listí v parku.

Vyrábí se z měkké pěny, kterou najdeš pod označením EVA pěna. Jsou vhodné do města nebo na méně náročné povrchy. Jsou měkké, proto do nich snadno pronikají kamínky a písek, což může během jízdy vydávat nepříjemný zvuk. Kočárky s těmito koly jsou lehčí a výrazně levnější.

👍 Výhody:

  • Nižší hmotnost
  • Příznivá cena

👎 Nevýhody:

  • Do koleček pronikají kamínky a písek, takže kočárek pak při jízdě „chrastí“.

Vzhledem k Tvým požadavkům bych spíše doporučila model Kinderkraft Nea. Napsala jsem o něm podrobný článek, který si můžeš přečíst. Má použité kvalitní látky a celkový materiál. Oproti kočárku Tutek Diamos Pro má vyšší 22kg nosnost sedadla a sportovní sedadlo se skládá s konstrukcí, tuto vlastnost určitě oceníš.

Pokud bych však bydlela v bytovce bez výtahu, tak bych se zaměřila na kočárky s funkcí dvoukol. To znamená, že ho za sebou vytáhneš po schodech. K těm lehčím, kvalitním a vhodným i pro vyšší rodiče jednoznačně patří korýtkové Bugaboo Fox 3 a Cybex Priam 4 se skoro úplným 165stupňovým lehem. Tyto kočárky můžou odvozit více dětí a stále zůstávají stejně kvalitní. Zároveň máš možnost dokoupení terénnějších kol, kterými si kočárek přizpůsobíš i do náročnějšího terénu a dalších různých doplňků a příslušenství.

Případně si prohlédni i Joolz Hub+, který po složení dokážeš přenášet na rameni pomocí popruhu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka