Je kočárek Petite&Mars Street+ Air dobrá volba na kamenitý terén?

Zodpovězené
2. pro 2022

Ahoj,

hledám kočárek vhodný i do náročnějšího terénu – kamenitou vesnickou cestu, lesní cestičky. Cena do 10 000 Kč. Podmínka je, aby se v něm dobře spalo 6měsíčnímu i 2letému dítěti. Skládat a rozkládat ho budu každý den.

Už jsem byla rozhodnuta pro Petite&Mars Street+ Air, ale paní v obchodě mě od něj odrazovala. Prý nafukovací kolečka by ona nezvolila.

Z tohoto důvodu hledám ještě jiné možnosti.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

důvodem, proč paní z obchodu nedoporučuje koupi Petite&Mars Street+Air, jsou nafukovací kola, protože hrozí riziko defektu. Spousta maminek právě kvůli této hrozbě volí jiná kola. Nejčastěji jsou to tzv. bezúdržbová kola, která mají gumový plášť, ale pěnovou či gelovou výplň. Pokud píchneš, nestane se Ti, že kolo změní tvar (vyfoukne se – jak to je u nafukovaček). Odzkoušela sis kočárek složit? Dennodenní skládání a rozkládání není jednoduché. Maminky často právě tuto funkci dávají jako minus, jelikož systém není jednoruční a ani rychle dostupný. Je umístěn u sedadla, což je nepraktické.

Osobně Ti doporučuji prohlédnout si kočárek Carrello Bravo Plus. Je to novinka na trhu a je cenově dostupný. Jeho konstrukce se sportovním sedadlem váží 9,9 kg, což je oproti Street+Airu o cca 1,5 kg méně. Sedák je z hlediska prostoru na tom stejně jako Street+Air. Výhodou je jednoruční polohování zádové opěrky mechanismem a ne pásem jak to má Air. Má dvojité odpružení kol z tvrzené gumy.

Podobným modelem je Lionelo Annet Tour, který je také o 1 kg lehčí. Má však o 4 cm menší výšku zádové opěrky (44 cm). Plusem je funkce kolmého sedu, která je vyhledávanou a jen tak ji u kočárku nenajdeš. K dalším plusům patří také dvojité odpružení pěnou plněných bezúdržbových kol, se kterými navíc nehrozí riziko defektu.

Vhodné kočárky najdeš i v této mé nedávno zodpovězené otázce, kterou Ti sem připnu pro Tvou inspiraci:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka