Je kočárek Espiro Bueno kvalitní?

Zodpovězené
5. led 2023

Ahoj,

jsem prvorodička a právě vybíráme kočárek pro našeho malého. Na trhu je velmi mnoho značek a my se nemůžeme rozhodnout, který by byl pro nás nejvhodnější.

V obchodě nás zaujal kočárek Espiro Bueno.

Bydlíme na vesnici a potřebujeme kočárek, který zvládne i nerovný terén. Budeme využívat také auto, takže i skladnost a manipulace by měla být snazší. Náš rozpočet je cca 17 000 – 20 000 Kč. Já mám výšku 165 cm, takže patřím mezi nižší rodiče.

Je podle Tebe Espiro Bueno vhodný a kvalitní?

Můžeš poradit i jinou značku?

V obchodě nám doporučili jít do 2-kombinace a sedačku koupit zvlášť.

Je pravda, že 3-kombinace se nevyplatí?

Děkuji

Ahoj,

koupi trojkombinace doporučuji tehdy, když je v balení autosedačka kvalitnější značky. Např. Cybex, Maxi-Cosi, Joie a podobně. Jsou testovány a splňují nejpřísnější bezpečnostní pravidla.

Pokud chceš koupit trojkombinaci, tak se zaměř na kvalitní autosedačku - tzv. vajíčko. Potom se zaměř na výběr sportovní části, protože tu budeš využívat nejdéle.

Espiro Bueno je cenově dostupný kočárek, na který nasadíš s adaptéry i autosedačku známější značky. Se svou nastavitelnou (do výšky 110 cm) otočnou rodičovskou rukojetí je vhodný pro vyšší a středně vysoké rodiče. Má tvrdší mechanické odpružení, které se ve spojení s nenafukovacími plněnými pěnovými koly hodí do města a také na rovnější vesnici. Navíc je dodáván s bohatým příslušenstvím v ceně, což jistě potěší. Mezi jeho minusy patří vyšší váha (14,3 kg). Přestože má 22kg nosnost sedáku, tak jeho 49cm výška zádové opěrky nemusí být pro větší dítě dostatečná.

Podobným cenově dostupným modelem, který v poradně často doporučuji je kočárek Kinderkraft Nea. Ten je oproti Buenu o cca 2 kg lehčí. Zároveň je o něco více nabitý funkcionalitami, které můžou usnadnit život Tobě a dítěti. Hluboká korba má panoramatická okna, která zajišťují dobrou cirkulaci vzduchu během teplých letních dnů. Dítě může zároveň vnímat své okolí. Podrobnější informace se dočteš v mém krátkém článku, který jsem o něm napsala.

Prohlédni si také kočárek Zopa Move Cross, který se skvěle hodí do prostředí vesnice. Mezi modely je nejlehčí se svojí 10 kg váhou.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka