Jaký terénní kočárek pro 190 cm vysoké rodiče?

Zodpovězené
2. čer 2022

Ahoj,

potřebovala bych sportovní kočárek, nejlépe terénní. Může být i tříkolový, na tom mi nezáleží.

Požadavky:

  • větší kola,
  • vhodný pro 190 cm vysoké rodiče,
  • větší prostor i pro děťátko - i co se týče délky i váhy,
  • výhoda by byl leh (sice dítě už v kočárku nespí, ale na výletech by také mohl),
  • po složení, aby se vešel do kufru auta.

Zaujal mě Hauck Runner, ale tam se mi nezamlouvá opěrka na nohy. Nejsem si jistá, jestli je to velká nevýhoda, že je to na pevno nebo naopak ne.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

Hauck Runner 2 patří mezi ty levnější kočárky, kde kvalita odpovídá ceně, ale za tu jeho cenu je člověk schopný mu ledacos odpustit 🙂. Pokud nejsi náročná, tak by Ti mohl vyhovovat. Sezení je dostatečně prostorné - na délku je tedy kratší, ale dítě může mít nohy na podnožce. Co se týká opěrky na nohy, tak i na tento kočárek se dá zakoupit polohování nohou, díky kterému budou nožky zvednuté při spánku a prodlouží se tím i ložná plocha. Zakoupit ho můžeš například na eshopu ma-tata.

Mezi více prostorné, terénní kočárky patří Baby Jogger City Elite 2, který lze sklopit do úplného lehu, včetně opěrky nohou. Oceníš u něj i celkem lehkou hmotnost (11,6 kg) a dobrou skladnost.

Dále doporučuji i Thule Urban Glide 2, který má sezení o dost užší, ale i tak je dostatečně prostorný. Oproti Elite má větší, nafukovací kola a ruční brzdu. Zádovou opěrku sklopíš též do lehu, ale polohování nohou je třeba dokoupit. Po odejmutí kol je velmi kompaktní a je ještě o něco málo lehčí (11,4 kg).

A do třetice to může být i TFK Mono, který je z uvedených kočárků nejtěžší (15,5 kg), což nemusí každému vyhovovat, ale i přes to se s ním velmi dobře manipuluje a je skladný. I když menší kola, tak projede snadno i náročným terénem. Rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideální pro vysoké rodiče. Najdeš u něj i polohování nohou, madlo a samozřejmostí je prodloužená stříška, prostorné sezení s možností úplného lehu nebo ruční brzda.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie