Jaký sportovní kočárek s odnímatelným madlem pro 6měsíční dítě?

Zodpovězené
6. kvě 2022

Ahoj,

hledám ideální kočárek pro 6měsíční dítě. Musí být ideální i pro nás rodiče. Momentálně máme Britax Go Next (3-kombinace) a používáme sportovní část. Jelikož často cestujeme a máme ještě jednu, starší dceru, je tento Britax dost nepraktický, velký a těžký. Když ho naložíme do kufru, už máme málo místa na ostatní zavazadla.

Má ale určitě plusy, které se mi líbí a které bych chtěla ponechat i u nového kočárku:

  • velká kolečka vhodná i na nerovnosti,
  • odpružení,
  • vysoko madlo/rukojeť - jsme vysocí,
  • možnost otočení sezení ve směru i proti směru jízdy,
  • okénko ve stříšce.

Minusů toho kočárku je bohužel více, a proto hledám něco, co bude splňovat i tato kritéria, která mi aktuálně chybí:

  • snadné skládání,
  • menší velikost a váha oproti Britaxu Go Next (zcela top priorita),
  • lehce odnímatelné madlo pro dítě,
  • možnost složení do úplného lehu.

U starší dcery jsme později používali Hartan Bit, ale ten mi přijde momentálně pro 6měsíční dítě ještě nevhodný. Tehdy jsme ho používali jen na přesuny, když už uměla chodit, ale na nějaké dlouhé procházky to ještě nebylo a také jsme ho brali na dovolenou do letadla. Jinak jsme s ním velmi spokojeni.

Teď jsem se dívala na Petite&Mars Royal, ale ten se nedá otočit proti směru jízdy. Na bazaru jsem našla starší model, který nemá okénko ve stříšce. Kdyby existovalo něco podobného, ráda bych vyzkoušela.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

Britax Go Next má hmotnost 13 kg, nejsem si úplně jistá, jestli Ti dokážu doporučit lehčí kočárek s Tvými požadavky, aby vyhovoval po jízdních vlastnostech. Napadl mě Britax Smile III, ale s váhou by sis vůbec nepolepšila, takže doporučím spíše jeho skladnější variantu, a to Britax Strider M. Jedná se spíše o městský typ kočárku pro rodiče, kteří upřednostňují nízkou váhu (10 kg) a menší rozměry, aby nemuseli skládat často těžký kočárek. Sportovní sezení je obousměrné, s plynulým polohováním zad i nohou až do úplného lehu. Nechybí mu ani velká nosnost, dlouhá prodlužovací stříška, nastavitelná rukojeť nebo prostorný nákupní košík, který unese až 7 kg. Díky gumovým (bezúdržbovým) kolům a centrálnímu odpružení, si poradí i s nerovným terénem.

Dále mě napadají i Joie Versatrax, Joie Finiti a Cybex Balios S Lux. I když se jedná o městské modely, tak lehčí terén zvládnou.

Může to být i X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršímu modelu má zvětšené rozměry sedáku a stříšku má umístěnou výše, aby i větší dítě mělo dostatek místa nad hlavou. Dále pak má i lepší tlumení předních koleček, měkčí odpružení a potěší i zadní kola, která jsou nafukovací. Nechybí mu ani prostorný košík, který se dá zvětšit, nastavitelná rukojeť a prodloužená stříška s ventilačním okénkem. Sportovní sedák se dá složit v jednom kuse spolu s konstrukcí. Nevýhodou je nižší nosnost (15 kg).

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie