Jaký sportovní kočárek pro náročnější matku?

Zodpovězené
27. čer 2022

Ahoj,

potřebuji sportovní kočárek, který budu využívat jako hlavní - na procházky, na vesnici, mírný terén v podobě našich chodníků, travnaté plochy, takže nejlépe s odpružením, hlavně, ať to není chrastítko.

Syn má 1,5 roku, 88 cm a 14 kg. Takže sháním něco, do čeho se mi vejde i v zimě s fusakem (delší ložná plocha a širší sezení) a projde i trochu sněhu (kdyby náhodou jednou za čas nasněžilo). XXL stříška by mě také potěšila.

Máme momentálně Cybex e-Priam a Bugaboo Bee 6. Cybex e-Priam je sice super, ale nám už je zbytečný a těžký. Bee zase nepovažuji za plnohodnotný kočárek.

Původně jsem chtěla Bugaboo Fox 2 nebo Bugaboo Fox 3, ale jelikož syn spí na boku/na břiše, korýtkové sezení mít nemůže. Thule Urban Glide 2 by mi zase zabral celý kufr. Často chodíváme za rodinou a potřebuji něco skladnějšího (kdyby ve složeném stavu měl rozměry podobné Priamu, nebyla by to překážka).

Cenový strop za nový kočárek mám zhruba těch 20 000 Kč, ale nebráním se ani koupi z druhé ruky.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

měla jsem doma podobné "kombo" 🙂, takže vím, že najít nástupce není lehký úkol. Po prodeji Priamu jsem dlouho hledala jeho nástupce a nakonec jsem zvolila Baby Jogger City Mini GT2. Není to sice taková designovka, ale jsem s ním spokojená, že ho ráda doporučuji dále. Vybrala jsem si ho hlavně z důvodu prostorného sezení, které je jedno z největších na trhu. Zároveň je ještě docela lehký (10,4 kg) a skladný. I když je to trojkolka a má menší kola, tak terén zvládá dobře a ovládá se lehce jednou rukou.

Pokud Tě zaujal, tak koukni na naši video recenzi:

Dále doporučuji Thule Spring, který jsem měla též ve výběru.

Jejich vzájemné rozdíly jsem popsala v této otázce z poradny.

Co se týče Thule Urban Glide 2 a jeho skladnosti, pokud je to jediná překážka, tak doporučuji zadní kola odejmout při složení, sice je to práce navíc, ale ten rozdíl je znatelný.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie