Jaký sportovní kočárek pro 7měsíční dítě, aby byl otočný a dal se sklopit do lehu?

Zodpovězené
13. bře 2022

Zdravím,

poprosila bych o názor na kočárek.

Čeká nás přechod z korby. Jezdili jsme v Camarelo Sudari, jako sporťák nám vyhovovat nebude, je příliš mohutný a prostoru v bytě ubývá.
Rodiče nám koupili bez konzultace sporťák Britax Agile R, který ač vypadá hezky, tak mi v něm dost chybí možnost otočení - přece jen nechat sedmiměsíčního napospas světu mi přijde prostě ještě brzo - doteď koukal jenom na mě.

Potřebovala bych něco do města, co půjde do úplného lehu (nesedí), otočného. Koukala jsem na Joie Versatrax, ale nejsem si jistá.

Napadne Vás nějaká vhodnější varianta?

Nějaké extra terény nechodíme, ale když zvládne aspoň uhlazené lesní cesty, budu ráda. Ideálně skladnější kousek.

Děkuji!

Ahoj,

koukni na tuto otázku z poradny, najdeš tam další tipy na kočárky, které by Tě mohly zaujmout. 🙂

Jinak za mě je Joie Versatrax velmi povedený kočárek za super cenu, ráda ho doporučuji. Kromě prostorného sedáku, kam se vejde i větší dítě, má větší i nákupní košík s kapsou na drobnosti a samozřejmostí je polohování zad i nohou, až do úplného lehu. Snadno a lehce se s ním manipuluje, navíc i skládání zvládneš jednou rukou do kompaktních rozměrů. Dobře si poradí i s terénem, díky větším odpruženým kolům a tlumičem nárazů.

Nebo pokud Ti jinak značka Britax vyhovuje, tak se podívej na novější a otočný model Britax Strider M. Oproti Versatrax nepůsobí tak otevřeně. Najdeš u něj nižší hmotnost (10 kg) a též nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg. Konstrukce kočárku je odpružená i centrálně, takže si s případnými nerovnostmi poradí dobře a lze s ním i lehce houpat.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie