Jaký sportovní kočárek na běh, brusle i do města stojí do 8 000 Kč?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

potřebovala bych radu ohledně sportovního kočárku. Chtěla bych nějaký nejlépe do 8000 Kč, je to možné? Na běh a brusle, ale zároveň i do města.

Musí být sporťák nutně trojkolka, nebo se dá sportovat i s kočárkem co má 4 kola? Koukala jsem na spoustu recenzí, ale nějak se nemůžu stále rozhodnout co by bylo nejlepší.

Děkuji za odpověď.

Ahoj,

pravidlem je, že tříkolový kočárek se lépe ovládá při jízdě v terénu, běhu a jízdě na i-line bruslích. Větší stabilitu má zase čtyřkolový kočárek. I když se stabilitou je to sporné. Je to jen o zvyku, tedy naučit se správně ovládat trojkolku. K možnému překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem může dojít při nesprávné manipulaci a špatně rozmístěném závaží u většiny tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Velmi podrobně jsme toto téma rozebrali v našem MK videu a článku, který Ti sem připnu. Mohly by tě inspirovat a pomoci v rozhodování.

Nabízím Ti výběr dražších i levnějších kočárků. Zároveň je mezi nimi i čtyřkolový model, který můžeš využívat i na běh a sport.

Pokud chceš cenově dostupný tříkolový kočárek, tak doporučuji Hauck Runner 2.

Pokud něco dražší, ale kvalitnější, tak si prohlédni Baby Jogger Summit X3, Thule Urban Glide 2, ale také Baby Jogger City Elite 2, Joie Crosster Flex Signature. Resp. čtyřkolový Britax Go Next2.

Nej volbou pro sport by byl otočný Bugaboo Runner. A ještě cenově již zcela nedostupný Emmaljunga NXT Challenge.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka