Jaký sportovní kočárek by uměl nejlépe nahradit trojkombinaci?

Zodpovězené
27. črc 2022

Ahoj,

po prvním dítěti nám zůstal sportovní kočárek Petite&Mars Street, půjčenou trojkombinaci jsme už vrátili.

Čekáme druhé a vybíráme tedy něco od narození. Nechce se mi však vybírat trojkombinaci, neboť při prvním jsme nástavec na autosedačku nepotřebovali vůbec. Dítě se dalo bez problémů vzít i spící. Také pevnou hlubokou korbu jsme měli relativně krátce.

Jaký sportovní kočárek by uměl nejlépe nahradit trojkombinaci?

Čili možnost dát dítě na začátek i proti směru jízdy, možnost dát do vodorovné polohy a tedy na začátek používat i měkkou hlubokou korbou, možnost případně použít i s autosedačkou – vajíčkem. Není zcela nutné do náročnějšího terénu, může být také městský typ. Ovšem kolečka větší, vhodná i do zimy.

Máš nějaké doporučení?

Děkuji

Ahoj,

nejlepším modelem pro Tebe bude kočárek Zopa Quest. Je to otočný sportovní model, který se svými většími kolečky zvládá sníh, trávu a lehčí terén. V případě potřeby si můžeš dokoupit autosedačku (vajíčko). Volíš mezi plnohodnotnou hlubokou korbou, nebo univerzální vložnou taškou jiné značky. Nejoblíbenější jsou od značky Emitex. Určitě ale doporučuji dokoupit do vložné tašky univerzální ergonomickou podložku pro zdravý vývoj páteře. Já mám odzkoušenou ergonomickou univerzální podložku Babymoov. Můžeš ji využít v kočárku ať už sportovní části, hluboké korbě, vajíčku nebo jen tak jako podložku pro klidné a zdravé spaní, do houpačky, do lehátka.

Podobným modelem je Kinderkraft Vesto. Jeho lehká konstrukce s většími pěnovými koly a odpružením všech čtyř kol zvládne nejen město, ale také nerovný terén vesnice.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka