Jaký sourozenecký kočárek pro děti, mezi kterými je rozdíl 17 měsíců?

Zodpovězené
3. srp 2022

Ahoj,

mezi dětmi máme rozdíl 17 měsíců, starší se stále ráda vozí.

Hledáme sourozenecký kočárek, který bude splňovat naše požadavky:

  • lehkost,
  • skladnost (bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže je to nutnost nějak rychle děti usadit uložit do kočárku),
  • hluboká korba musí být pro mladší dostatečně velká, protože to bude zářijové dítě (až se vejde fusak s dítětem),
  • sportovní část také asi rozumná vzhledem k tomu, že starší poroste, ať se vejde alespoň do 2,5 - 3 let, zatím je velmi drobná,
  • sedadla za sebou, přijde mi to jednodušší na manévrování např. v obchodě, autobusu.

Dívala jsem se na Easywalker Harvey2, ale podle recenzí je s fusakem do 4. měsíce hluboká korba použitelná. Potom Joolz Geo Duo.

Jaký je rozdíl mezi Joolz Geo a Geo 2?

Kočárek je obrovský.

Existuje ještě nějaká alternativa?

Šla bych po bazarových dražších raději než u prvního.

Děkuji

Ahoj,

v první řadě - pěkný výběr kočárků, problémem je však jejich nízká nosnost. Sice ve verzi pro jedno dítě mají nosnost sedáku od 15 - 22 kg, ale nosnost ve verzi Twin (pro dvě děti) je už jen 15 kg na jedno sedadlo. Tato nosnost je udána výrobcem a nesmí se překračovat. Je to nebezpečné!

Na kočárky Easywalker Harvey2 a Joolz Geo2 se nedívej. Jsou krásné, ale pro Tebe nevhodné. A už vůbec ne, pokud uvažujeme, že v nich chceš vozit 2,5 – 3leté dítě.

Ale tady jsou možnosti. Na podobnou otázku jsem nedávno odpověděla. Tobě bych z ní určitě doporučovala lehčí sourozenecké kočárky. Zkus si ji přečíst.

Prohlédni si kočárky Cybex Gazelle S, Uppababy Vista V2 nebo Thule Sleek. Jsou to kočárky s vysokou nosností na obě děti. A najdeš je i v bazaru. Určitě je lepší pořídit kvalitní bazarový kočárek než nový a nekvalitní.

Prohlédni si i naše MK video: „Co je důležité při výběru kočárku pro dvojčata či sourozence?"

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka