Jaký skladný kočárek do občasného terénu?

Zodpovězené
18. srp 2022

Dobrý den,

hledám kočárek - dvojkombinaci, který by byl skladný a lehký (jsem drobná a budu ho muset často skládat), ale přitom stabilní a kvalitní. Budu ráda, pokud bude mít stříška dobré odvětrávání a možnost prodloužení. Pokud sporťák půjde do polohy lehu a sezení se da snadno otočit i do protisměru, bylo by to výborné. Používat ho budeme hlavně na cestách upravených, ale občas i na polních cestách, na kočičích hlavách, na sněhu.

Zatím jsem si vyhlédla Zopa Quest, Petite&Mars Trails a Cavoe Axo. Bohužel jsem zatím neměla možnost si tyto 3 vyzkoušet.

V obchode mi doporučovali Inglesina Electa 2022, ale nevím, jak by zvládal horší terén, nemá žádné odpružení.

Který z těchto 4 kočárků by byl nejvhodnější? Nebo případně poradit nějaký jiný, který by mé požadavky splňoval?

Děkuji

Ahoj,

rozumím volbě prodavačky v obchodě.

Inglesina Electa 2022 je lehký kočárek. Má dvojité odpružení (mechanické a pružinové) kol, která jsou z tvrzené gumy. Čili jsou vhodné i do terénu a defekt Ti s nimi nehrozí. Navíc je níže položen, takže je přiměřený k Tvé výšce. Složíš ho jednou rukou a po složení samostatně stojí. Dokonale splňuje Tvé požadavky. Sama bych Ti ho doporučila.

Cavoe Axo je o něco těžší - 11,4 kg. Je také vhodný pro nízké rodiče, protože rodičovskou rukojeť lze nastavit ve výšce od 92 do 107 cm. Hlubokou korbu a také sportovní sezení má položeno níže na konstrukci. Jeho pneumatiky plněné pěnou zvládají městský ale také vesnický terén. Složíš ho podobně jako Electu jednou rukou. Plusem je jeho hluboká korba, která má zabudovaná ventilační a panoramatická okénka. Byla bych však s jeho výběrem opatrná, a to hlavně kvůli jeho hmotnosti. Může se stát, že po čase ho budeš chtít vyměnit za lehčí.

Podobně je na tom i Petite&Mars Trails. Je těžší a navíc mu chybí vychytávky, jako je úchyt pro přenášení hluboké korby. Nemá na ní ani panoramatické okno. Ale je to populární kočárek, který je určen pro nižší rodiče. Pro Tebe se mi však zdá těžký.

Zopa Quest je mnou často doporučený kočárek. Patří mezi oblíbené městské modely, které ovšem zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušen. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Podobným modelem je nový Zopa Move Cross . Oproti Questu má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s dvojitým odpružením. Má teleskopickou rukojeť, kterou nastavíš ve výšce od 97 do 109 cm. Jeho hluboká korba má panoramatické okno. Ovšem nemá na zádové opěrce sportovního sedadla síťovinu, kterou oceníš hlavně v létě.

Osobně Ti doporučuji výběr z lehčích modelů - Inglesina, nebo Zopa kočárky.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka