Jaký lehký a pohodlný cestovní kočárek na dovolenou do letadla i do města?

Zodpovězené
15. dub 2022

Ahoj,

potřebuji radu, mám chlapečka 1,5 roku. Jelikož trávíme každý den v autě, tak už jsem otrávená ze skládání kočárků. Vyzkoušela jsem již několik sporťáků, např. Valco Snap Ultra Trend, zopa move a valco snap 4.

Již delší dobu pokukuji kvůli systému skládání a váze po kočárku Leclerc a nedávno jsem narazila na Chicco goody a potřebovala bych poradit, který je lepší.

Leclerc je hezký, skladný, ale podle mě bude kratší na délku (ložná plocha) než chicco goody a také o polovinu dražší.

Chtěla bych, aby kočárek byl malému pohodlný na občasné přespání co do délky a také porovnání ohledně koleček, aby byla jízda trošku komfortnější a nebylo to hrkátko.
Potřebuji kočárek mít po ruce v autě na odpolední spánek, na nákupy a na dovolenou do letadla.

Tak moc prosím o názor a porovnání, zda kočárek chicco goody za polovinu ceny anebo Leclerc.

Ahoj,

rozměry nejsou od výrobce nikde udávané bohužel, ale myslím si, že ložné plochy budou velmi podobné. Rozdíl je v podnožce, kdy Leclerc Influencer ji má v nižší pozici a díky tomu nabízí více místa pro nohy. Oba kočárky jsou vhodnější spíše pro menší děti, nevýhodou je u nich krátká zádová opěrka, takže větší dítě bude mít hlavu nad ní. Naštěstí mají stříšku ve vyšší poloze, takže nad hlavou je místa dostatek, což je důležité! 🙂 Jen to nemusí být tak pohodlné při spánku a řešila bych to nějakou vyšší podložkou, aby přesahovala zádovou opěrku a dítě mělo vypodloženou i hlavu.

Design je víceméně skoro stejný, rozdíl tak bude v kvalitnějším zpracování, především látek, ale nemyslím si, že to bude až takový rozdíl, aby stálo za to si tolik připlatit 🙂. Co se týče kol, tak oba je mají gumová s odpružením, takže jízdní vlastnosti nebudou extra rozdílné. Já osobně bych šla raději do Chicco Goody Plus.

Pokud bys chtěla prostornější kočárek i pro větší dítě, tak doporučuji Easywalker Jackey, najdeš u něj také automatické skládání a ještě lepší odpružení kol.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie