Jaký kombinovaný kočárek má možnost houpání, je vhodný do zhoršeného terénu a je i levný?

Zodpovězené
18. srp 2022

Pěkný den,

myslela jsem si, jak bude jednoduché vybrat kočárek, ale v nabídce na trhu se ztrácím. Rádi bychom "houpali, terénili, ale nebyli švorc" 🙂.

Hledáme kočárek, který by byl nejlépe pro miminko (korba) a potom i pro batole (sporťák):

  • houpací funkce/velké odpružení (budou hodně jezdit babičky a ty si kočárek bez možnosti houpání nedokážou představit),
  • pohodlný průjezd terénem (je to jedno, jestli s 3 nebo 4 koly, ale potřebujeme projet i v úsecích mimo pevné plochy, nejčastěji lesní cesta, louka, šotolinové cesty, sníh)
  • větší průměr kol, aby projel lépe terénem,
  • žijeme v kopcovitém kraji (aby nebyl kočárek nad míru těžký kvůli tlačení do kopců a brždění z kopců),
  • manžel má 190 cm, tak aby se nemusel při vození hrbit,
  • nesmí být v černé barvě (podmínka babičky),
  • nemáme budget, abychom si mohli koupit topku Thule.

Děkuji mnohokrát, jestli dokážete rozklíčovat, na který typ se mám zaměřit. Model nemusí být zrovna r. 2021/22. Zde jde více o funkčnost než o design.

Ahoj,

no tedy, tolik požadavků najednou 🙂.

Jako první mě napadla česká značka kočárků Bohemia. Prohlédni si její model Bohemia Cube. Je to kočárek, který není nejlehčí, ale houpe, pruží, je terénní a nebudete švorc. Jeho otočnou nastavitelnou rukojeť lze nastavit ve výšce od 67 do 109 cm. Velká nafukovací kola, která přirozeně pruží spolu s dvojitým odpružením všech čtyř kol, hravě zvládnou i náročnější terén vesnice. Navíc vydrží delší kočárkovací období, jelikož má nosnost sedáku až 20 kg.

Podobným modelem je Bohemia Nori.

O něco lehčím a kvalitním modelem je Inglesina Aptica XT. Tu si však prohlédni na bazaru, protože cena nového kusu je příliš vysoká. Tento kočárek je však velmi dobře hodnocen. Jeho váha s nasazením sportovním sedadlem je 13,5 kg. Sedadlo je prostorné s nosností až 22 kg. Velká kola má vybavena efektivnějším a adaptivním nastavitelným systémem odpružení (vpředu i vzadu!), se kterým souvisí i jejich speciální nárazy a vibrace pohlcující tvar. Rodičovská rukojeť je nastavitelná teleskopicky ve výšce od 99,5 do 109,5 cm. Tento model se bude ovládat a tlačit do kopců snáze.

Určitě si prohlédni také model TFK Mono. Má velká 30 cm kola z tvrzené gumy. Dá se však pořídit i s nafukovacími koly. Jeho hluboká korba - Mono Combi má vnitřní rozměry 82×41 cm. Je tedy dostatečně velká a prostorná, i pro dítě s předpokladem větší predispozice. Navíc jeho rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideální pro vysoké rodiče. Oproti ostatním trojkolkám má možnost předělat hlubokou korbu na obousměrný sporťák. Menší dítě tak můžeš vozit čelem k sobě a až povyroste, tak ho teprve dáš do klasického sporťáku. Najdeš u něj i polohování nohou a madlo.

Posledním modelem je hybridní kočárek Muuvo Trick. Na trhu je krátce, protože je to novinka. Tento kočárek pohodlně zvládá náročný terén a pohodlně projede městem. Není to tank, spíše elegantní krasavec. Navíc je vybaven praktickými vlastnostmi. Patří k lehčím modelům, protože váží pouhých 11,5 kg a odveze až 22 kilogramové dítě. Má pneumatiky plněné gelem, takže riziko defektu nehrozí. Hluboká korba je dostatečně prostorná a kvalitně odvětraná i díky zabudovaným okénkům (ventilační a panoramatické), které oceníš hlavně v létě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka