Jaký kočárek pro říjnové miminko?

Zodpovězené
9. říj 2024

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně koupě kočárku. Koncem října čekáme naše první miminko a od rodiny jsme zdědili kočárek Moon Style a vajíčko Britax BabySafe i-size s isofix základní. Obojí je použito po 2 dětech, ovšem opravdu v top stavu, tedy kromě sportovní části. Jedná se o tmavě šedý kočárek vhodný pro podzimní období.

Hlavním mým dilematem je nekompatibilita vajíčka s kočárkem - nedá se napojit a neexistuje k tomu ani adaptér. Prý v minulosti se Britax dal napojit jen na Britax kočárek. Každá známá mi radí raději investovat do nového kočárku, který má všechno. Zároveň mnohdy čtu, že maminky prodávají po pár měsících nové kombinované kočárky, resp. dítě nechtělo být ve vajíčku, raději bylo v nosiči.

Co doporučuješ v tomto případě?

Mám počkat a zjistit, jaké to dítě bude, nosit dítě ručně ve vajíčku, nebo raději mít doma přichystáno všechno nové?

Byla jsem si už prohlédnout nabídku a nejvíc mě oslovily kočárky Cybex Balios S Lux, Muuvo Quick 4.0 a aktuální Muuvo Quick Boho. Když už nový, tak bych chtěla béžovou barvu.

Jsou tyto kočárky ideální pro podzimní dítě?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě si řekněme, co to o životnosti a bezpečnosti autosedačky vajíčka. Autosedačka má určenou dobu životnosti, která je 6 let! Její životnost začíná běžet dnem prvního nasazení na konstrukci kočárku nebo prvním použitím v autě. Takže, pokud má tvoje autosedačka 6 let, tak už je nebezpečná a nedoporučuji Ti její další používání. Bude třeba zakoupit novou autosedačku.

Kočárky však na tom nejsou jako autosedačky, takže je lze využívat do zničení 🙂.

Pokud jsi tedy dostala kočárek, který Ti výškově, váhově, funkčně a jinak vyhovuje, tak není třeba kupovat nový. Může se Ti přesně totiž stát, že Tvé dítě nebude chtít v kočárku být. Ano, i toto se Ti může stát, že místo kočárku budeš více využívat nosič či šátek. Později, když už bude umět sedět, tak se mu může chuť sedět v kočárku vrátit.

Každé dítě je jiné, každé je výjimečné, každé má své jedinečné potřeby.

Tvůj Moon Style je moderní kombinovaný kočárek minimalistického, stylového vzhledu - byla to novinka pro rok 2020. Má bezúdržbová gumová kola, která mají na svůj typ kočárku kola nadprůměrné velikosti a jsou vybavena dezénem a citelným odpružením. Zaručují tedy pohodlnou jízdu na každém, tedy i náročnějším městském či vesnickém povrchu. Kočárek je zároveň prakticky štíhlý a dostatečně lehký, jelikož s nasazeným sportovním sedadlem váží pod 12 kg. Přidanou vlastností novějších kombinovaných kočárků Moon, tedy zejména jejich hlubokých korbiček, je systém Circ Air, který dává důraz na prodyšnost materiálů a cirkulaci vzduchu. Samozřejmostí je matrace Träumeland, která vytváří příjemné klima pro Tvé děťátko.

Model Muuvo Quick Boho vyšel z původního bratrského modelu Muuvo Quick 4.0. Boho je určen pro rodiče, kteří se pohybují buď po nerovnějším městském povrchu, nebo se pohybují po vesnici. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřete. Ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kde jej postavíte. Prostorné perforované a výškově nastavitelné sportovní sezení patří na trhu k těm prostorově velkorysejším, je nekorýtkového typu a lze jej napolohovat do skoro naprosto rovného lehu.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/m...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka