Jaký kočárek pro dubnové miminko a 160 cm vysokou maminku do města?

Zodpovězené
26. zář 2023

Ahoj,

ve 4/2024 budeme mít miminko. Já mám 160 cm a 55 kg. Kočárkovat budu většinou po městě, takže nebudu potřebovat speciální terénní kočárek. S prvním jsme měli Britax Go 3kombinaci a nelíbilo se mi, že byl dost velký. Možná bych teď volila takový, aby se z hluboké korby dal udělat sportovní.

Co si o tom myslíš?

Nemáme výtah, takže jej budu každý den nosit dolů po schodech do sklepa.

Dá se ke každému dokoupit takový stojan pro větší dítě, které bude tedy stát a vozit se, dokud se menší kočárkuje?

Děkuji

Ahoj,

skejt - stupátko se nedá připojit ke každému kočárku. Kočárek musí mít k tomu přizpůsobenou konstrukci (podvozek). Pokud nemá, tak většinou se stane, že praskne. Je třeba dát pozor i na nosnost samotného modelu skejtu, protože ty ji také nemají všechny stejnou.

Já doporučuji tyto:

Právě kočárky se sedadlem typu 2v1 (hluboká korba se rozloží na sportovní sedadlo, nebo se potahy jednotlivých nástaveb navlékají na jeden rám) mívají s připojením skejtu problém.
Zároveň jsou těžší, nemají zabudovanou rukojeť nebo ramenní popruh pro přenos kočárku po složení. Takový druh kočárku Ti nedoporučuji vzhledem ke každodennímu přenášení po schodech.

Ale abych je jen neodsuzovala, tak mají jiné plusy. Například jejich korby jsou většinou prostornějších vnitřních rozměrů a mají mnohem vyšší nosnost než klasické korby (mají nosnost 9 kg).

Jelikož máš ještě dost času na koupi kočárku, tak bych Ti radila počkat na nové modely pro rok 2024. Byly nedávno představeny výrobci na výstavě v Kolíně.

Mezi nimi i model Petite&Mars Icon pro rok 2024, který by se Ti hodil. Má v sobě skloubené všechny parametry, které potřebuješ. Vychází totiž z bratrského modelu Petite&Mars Royal.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka