Jaký kočárek je nejterénnejší? Jaký kombinovaný kočár bys zvolila do opravdu těžkého každodenního terénu?

Zodpovězené
4. srp 2020

Ahoj,

prosím, jaký kočárek bys volila opravdu do těžkého terénu, který třeba překonávat každý den?

My jsme koukali na Jane Crosswalk, Concord Camino a Britax Go Big. U všech jsme ale četli/slyšeli názory, že až tak do terénu nejsou, a kdo si takový kočárek koupil na vesnici, do lesa a na neupravené cesty, byl spíš zklamaný a spokojenější třeba i s polským Camarelem s nafukovačkama... Tak nás to trochu odrazuje. Chceme kvalitní kočárek, ale opravdu terénní...

Často doporučuješ kočárek Emmaljunga, myslíš, že bude lepší? A je dost odpružený?

Neposloužil by nám líp nějaký Polák s nafukovačkama - jako to Camarello?

Případně volila bys raději 3kolku? Je to opravdu dost stabilní?

Hodně si maminky do terénu chválí Joie Crosster, nebo kočárky TFK... co myslíš?

Nebo je úplně nejlepší (což jsem taky hodně slyšela) houpací retro kočárek s pevnýma kolama?

Děkuju za názor.

Ahoj!

Pokud mluvíme o opravdu opravdu těžkém terénu každý den, dvě věci budou, alespoň za mě, na kočárku nejdůležitější. První budou (zejména přední) kola - především jejich velikost, neboť čím větší, tím spíše projdou přes nerovnosti, přes jámy apod. bez zaseknutí. Samozřejmě je důležité i odpružení, ale vysloveně houpání až tak důležité popravdě není - spíše tlumení kamínků apod., to ano, ale velmi houpavá kola se o větev např. mohou spíše zaseknout - odrazit zpátky... K neotočnosti kol - popravdě, ano, může velmi pomoci. Daní za to ale bude horší zatáčení a manipulace, ale stojí za to. Nešla bych ale kvůli tomu do vysloveně polského retro kočárku, který je celý takový uhojdaný a měkký - spíše bych vzala něco méně mohutné než tyto polské vysoké modely, co jsou vyráběny, popravdě řečeno, spíše levněji.

A tam se dostanu k druhému ultra důležitému bodu z mého pohledu, a to je kvalita, kvalitní kočárek. Odolná konstrukce s dobrými spoji, plasty, trubkami, co vydrží bez vrzání anebo nějaké pokažené je podle mě k nezaplacení. Proto bych raději doporučila ty lepší značky, a sama bych do Poláka na každodenní opravdu těžký terén nešla. Jsou to levně udělané kočárky a i když někdo, zejména na začátek, s jejich výkonem v terénu kvůli velkým kolům může být spokojen, na takovou zátěž každodenně bych já ty levnější plasty (a slabší sportovní části detto) prostě nechtěla.

Z Tvého výběru bych si já vybrala jednoznačně Jané Crosswalk, z mého pohledu je velmi schopný, s velkými koly... za mě v pohodě, ustojí to.

Jané Crosswalk

Dále bych já osobně v takovém případě ze čtyřkolek určitě uvažovala o té Emmaljunga značce - konkrétně linie NXT90 je na to dostatečně odolná a pevná. Odpružení tam je, ale není houpavé, jen tlumící. Postačí. Každopádně ty největší Outdoor kola, nebo tedy alespoň nafukovačky (ty nižší) určitě. Nebo potom zvaž některý jiný, třeba i retro model s neotočnými koly, od této značky... Je to opravdu pevná kvalita na více let. Klidně i bazar a jen hlubokou korbu, zjistíš co a jak ti vyhovuje, a sporťák pak můžeš vyměnit, kdybys potřebovala přeci jen něco jiného.

A ano, mým dalším směrováním by byly tříkolky. Zvykneš si na pocit v ruce a manipulaci - a na nerovnosti, zejména ty s pevným předním kolem (nebo s velkým předním kolem, co se dá zaaretovat), budou super. Joie Crosster je určitě nej z těch dostupnějších kandidátů;

Joie Crosster

dále bych se dívala přesně na tu TFK značku - Joggster Sport

TFK Joggster Sport

nebo Joggster Trail 2

TFK Joggster Trail 2

či těžší Mono;

TFK Mono

případně - pokud seženeš - Mountain Buggy Terrain

Mountain Buggy Terrain V3

...za mě tříkolka je topka, i když v ruce samozřejmě působí jinak než čtyřkolka.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.