Jaký kočárek je dost pevný, aby vydržel 18 kg vážící dítě i hlubokou korbu s novorozencem?

Zodpovězené
3. srp 2022

Ahoj,

máme dvouletého velkého syna, který má kolem 100 cm a 16,5 kg. Momentálně používáme Gesslein Sx4+ klasickou sportovní část k němu a nejsem s ním spokojená.

Pro tak velké dítě je ok, pokud nebydlíte ve městě, kde jsou obrubníky a schody. To bohužel není náš případ. Bydlíme ve městě a při každém výstupu na obrubník se tváří, že se každou chvíli zlomí. To se nám před měsícem také stalo a nyní v pátek opět. Jdeme ho dát opravit, takže nás čekají další 2 týdny bez kočárku.

V lednu se nám narodí miminko a já už teď přemýšlím, jaký jiný kočárek si máme pořídit.

Syn se rád kočárkuje a jelikož budeme mít miminko, beru to jako výhodu.

Jaký kočárek je dost pevný, aby se jeho korba nezlomila pod cca tehdy 18 kg dítětem + hlubokou korbou s novorozencem?

Hledám fakt silný kočárek pro vysoké rodiče. Já 186 cm, manžel 202 cm, s velkým nákupním košíkem, který by zvládl každodenní jízdu po schodech (od brány k ulici máme asi 10 strmých schodů) a snadno by se ovládal. Zároveň bychom v určitém bodě asi přešli z verze hluboká korba + sportovní, na verzi sporťák + skejtík pro staršího.

Existuje vůbec něco takového?

Co říkáš na kočárky Uppababy a Thule?

Děkuji

Ahoj,

pěkný oříšek. Velmi podstatnými parametry jsou vaše výšky a vysoká nosnost sedáku pro sourozence.

Doporučuji tandemové kočárky. Jako první určitě Uppababy Vista V2. Zmínila jsem ho i v článku o kočárcích pro vysoké rodiče. Nemá sice nejvyšší rukojeť, ale má další výhodu v podobě vysoké osy zadního kola, takže je mnohem jednodušší tlačit jej i s dlouhýma nohama. Nosnost prvního sedadla je 22,5 kg a nosnost druhého sedadla je 15,9 kg. S jeho pouhými 12,25 kg váhou je to super kočárek.

Podobným modelem je Thule Sleek. Jeho konstrukce se sedadly váží pouhých 12,7 kg. Ale unese jedno 22 kg a druhé 15 kg dítě.

Určitě si prohlédni také model Silver Cross Wave. Je sice o něco těžší, ale za to jeho konstrukce unese jedno 25 kg a druhé 20 kg dítě. Konstrukce takového kočárku musí být odolná (má ji hliníkovo-hořčíkovou), a proto je i těžší. Výhodou je, že ho najdeš i v bazaru. Je to opravdu kvalitní a prostorný kočárek.

Prohlédni si také podobné modely Peg-Pérego GT4 a Cybex Gazelle S. Mohly by Tě zaujmout.

Přehraj si i naše MK video: Co je důležité při výběru kočárku pro dvojčata či sourozence?

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka