Jaký kočárek doporučuješ pro zářijové dítě?

Zodpovězené
1. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro zářijové dítě.

Požadavky:

  • větší hluboká korba,
  • nafukovací kolečka,
  • aby nevrzal,
  • aby byl vhodný pro nižší maminku,
  • vhodný na asfalt a cyklostezku, případně polní cestu,
  • sportovní část se složí zároveň s konstrukcí v obou směrech,
  • aby se dětské madlo odepínalo vcelku a i jen z jedné strany.

Které kočárky splňují mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

jako první variantu představím Moon Relaxx Edition, který splňuje všechny Tvé požadavky. Díky nafukovacím kolům a kvalitnímu odpružení, nabízí pohodlné projetí terénu. Dále má dostatečně velkou nosnost (22 kg) a celkem lehkou hmotnost (11,5 kg). Hluboká korba je velká a hluboká, na délku má cca 80 cm a na šířku 31 cm. Nechybí u ní prodlužovací stříška, větrací okénko na přední straně a kvalitní matrace značky Träumeland. Sportovní sedák je též prostorný a nastavitelný po i proti směru jízdy. Rozměry ložné plochy jsou 85 cm na délku a 30 cm na šířku. Najdeš u něj polohovatelnou opěrku nohou i zad, a to až do úplného lehu. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku, a u sporťáku si ji navíc můžeš výškově nastavit, takže i větší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou. Samozřejmostí je teleskopická rukojeť, kterou si kočárek plně přizpůsobíš své výšce.

Další variantou může být kočárek Moon Rocca Edition, který je velmi podobný Relaxxu. Najdeš u něj též nafukovací kola, stejné rozměry jak hluboké korby, tak i sporťáku, větrací okénko v korbě a prodlužovací stříšku. Největší rozdíl je v nastavitelné podnožce, kterou si můžeš jednoduše prodloužit. Odlišný je mírně i design a rukojeť, která je kloubová.

Oba modely značky Moon nabízí pohodlné skládání i s nasazeným sportovním sedákem, a to v obou směrech. I když jsou tyto kočárky určené spíše pro vyšší rodiče (nástavby jsou položené výše), tak díky nastavitelné rukojeti je jejich ovládání pohodlné i pro různě vysoké rodiče.

A jako poslední doporučím ABC Design Salsa 4 Air. Tento kočárek je taková osvědčená stálice, maminkám ho doporučuji ráda. Oproti kočárkům Moon, působí více robustně a má vyšší hmotnost - 14,5 kg, ale i přesto je dobře skladný a snadno ovladatelný. Má též elegantní, moderní vzhled, nafukovací kola a ještě větší rozměry u sporťáku - jeho ložná plocha je dlouhá 98 cm. Samozřejmostí je též teleskopická rukojeť, díky které si nastavíš kočárek, jak Ti bude vyhovovat.

Všechny tři kočárky jsou kvalitní a ani jedním neuděláš chybu. Záleží na Tobě, který Tě designem osloví nejvíce a jestli dáš přednost nižší hmotnosti a kompaktnější velikosti při skládání, nebo prostornosti.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie