Jaký kočárek doporučuješ pro vysoké rodiče do města a na výlety se psy?

Zodpovězené
23. bře 2022

Ahoj,

hledáme sportovní kočárek, který bude používán převážně do města a na výlety se psy do mírného terénu.

Hlavním kritériem je snadné ovládání a skládání do auta, jelikož s kočárkem denně cestujeme do práce a do obchodu. Dvoukombinace je katastrofa.

Oba jsme vyšší 180 a 200 cm, v obchodě nám doporučili:

  • Cybex Talos S Lux (výška super, lehkost, prostornost, ale to skládání mi přišlo dost komplikované, výhoda však 2 směry jízdy).
  • Nuna Tavo Next (neměli skladem, tak jsme si neodzkoušeli, kvůli výšce si musíme zkusit osobně. No velkou výhodou síťka v pevné opěrce a skládání z videa vypadá dobře.)
  • Britax B-motion 4 Plus jako velmi výborná volba, ale je už jen na bazarech.
  • Dříve nám radili Petite&Mars Street Air, ale ten mi přišel méně kvalitní.

Ráda bych kočárek měla co nejdéle. Uvažujeme i o dodatečné koupi trojkolky Thule z bazaru, pokud bychom chtěli být více aktivní, ale mně se nelíbí a na rychlé zařizovačky ve městě mi přijde zatím zbytečný.

Pokud poradíš i jinou značku nevadí. Budeme se dívat, abychom našli co nejlepší volbu.

Děkujeme

Ahoj,

z Tvého výběru bych šla určitě do Britax B-motion 4 Plus. A to hlavně z důvodu, že nabízí největší rozměry pro dítě. V klidu Ti vydrží do konce kočárkovacího období. Nevýhodou je ovšem už jen koupě z bazaru, pokud náhodou nenarazíš ještě na nějaké skladové zásoby eshopu.

To samé splňuje i trojkolka Baby Jogger City Mini GT2, které mi na Tvé potřeby přijde nejlepší. Je dostatečně stabilní a má úžasné jízdní vlastnosti, takže mimo městského terénu si hravě poradí i s většími nerovnostmi. Váhově je ještě lehčí než Britax. Zároveň je prostorný i pro větší dítě, protože jako jeden z mála má výše položenou stříšku. Dále má polohování zad i nohou pro úplný a pohodlný leh, snadno se skládá a celkově má snadnou manipulaci. Nevýhodou je dokoupením madla pro dítě, pokud není v nějakém akčním setu s kočárkem.

Podobným typem je i Thule Spring, který je ještě lehčí, ale prostorově je o něco menší a nemá polohování nohou ve výbavě, takže by sis ho i spolu s madlem musela též dokoupit. Oproti GT2 má ale výhodu, že nemá zadní středovou tyč u kol, má lépe přístupný nákupní košík, delší stříšku a celkově působí elegantněji.

Nevím jak máš velké dítě, jestli využiješ plnohodnotně i protisměrnou jízdu (starší děti se obvykle chtějí vozit spíše po směru), ale Cybex Talos S Lux mi přijde zbytečně těžký, má přes 14 kg, což u skládání pocítíš.

Petite&Mars Street+ Air by mohl být fajn volbou i kvůli nafukovacím kolům, které jsou do terénu nejlepší, ale oproti Britaxu je méně stabilní a i kvalita je nižší, za to je ale cenově dostupný.

Nuna Tavo Next je povedený kočárek, ale oproti Britaxu má menší rozměry sezení i zádové opěrky, takže z tohoto důvodu bych ho nepořídila.

Takže za mě je nejlepší volba Baby Jogger City Mini GT2, ale chybou neuděláš ani Thule Spring, Britax B-motion 4 Plus.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie