Jaký kočárek do města pro 6měsíční dítě?

Zodpovězené
26. črc 2022

Ahoj,

potřebovala bych sportovní kočárek pro 6měsíční dítě. Musí být dobře odpružený na rozbité městské chodníky. Mé dítě je citlivé na otřesy v kočárku během spánku.

Musí se v něm dobře spát, jízda v obou směrech a cena kolem 9 000 Kč.

Uvažovala jsem nad Britax Strider M, ale je na něj velmi málo recenzí. Ty však nejsou dobré. Prý odpružení není dobré. Chtěla bych, aby mi kočárek vydržel minimálně rok. Ať se tam pak vejde i 18měsíční dítě. Chci, aby dítě v něm vydrželo sedět.

Který kočárek splňuje moje kritéria?

Děkuji

Ahoj,

pro 6měsíční dítě je zapotřebí kvalitní měkké odpružení, z důvodu jeho citlivosti na otřesy během spánku.

Nezapomeň mu do sportovní části zakoupit i vhodnou ergonomickou podložku nebo vložku. Já mám odzkoušenou Babymoov univerzální ergonomickou podložku CosyMorpho. Bez nich bych dítě do sportovního sedadla nedoporučovala dávat. Když měli moji synové 6 měsíců, tak také přecházeli do sportovní části. Vždy však s vložkou nebo podložkou. Je důležitá pro správný vývoj páteře dítěte.

Prohlédni si bazarový model Easywalker Harvey2. Je to otočný sportovní kočárek. Jeho zádová opěrka má výšku 49 cm a má také naprostý prostorný leh. Kola měkce odpružená, takže otřesy nebudou citelné. Novější model je nad Tvůj rozpočet.

Pokud chceš nový model, tak viz cenově dostupný Espiro Galaxy. Je to otočný sportovní kočárek. Má sice menší pěnová kolečka, ale jeho dvojité odpružení všech čtyř kol hravě zvládá lehký terén. Zádová opěrka má výšku až 55 cm. Je dodáván s měkkou podložkou ke kočárku.

Doporučuji také podívat se na podobný prostorný kočárek Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Ten je už o něco dražší.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka