Jaký je rozdíl v jízdě terénem mezi Britax Strider M a Britax Smile 3?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně kočárků.

Jaký je rozdíl v jízdě terénem mezi Britax Strider M a Britax Smile III?

Který je vhodnější také na nerovný povrch?

Děkuji

Ahoj,

oba dva modely jsou vhodné do města, ale občas zvládnou i přejezd nerovnějším terénem. Mají však tvrdší odpružení a jízda s nimi není až tak hladká. Rozdílné jsou hlavně ve váze konstrukce s nasazeným sportovním sedadlem. Britax Smile III má váhu 13 kg, oproti němu je 10 kg Britax Strider M lehčím. Nosností sportovního sedadla a prostorností jsou stejné.

Jízdní vlastnosti jsou však stejné. Ani jeden není horší a ani lepší.

Smile 3 má nafukovací pneumatiky, které mají přirozené odpružení, ale má pouze mechanické odpružení. Strider M má sice nenafukovací pneumatiky plněné pěnou, ale má dvojité pružinové a mechanické odpružení.

To, co jednomu ubírá materiál kol (Strider), to zase druhému ubírá odpružení (Britax). A naopak. To, co jednomu přidává materiál kol (Britax), to zase druhému přidává odpružení (Strider). Takže proto jsou jízdními vlastnostmi vyrovnané.

Já bych osobně volila spíše lehčí Britax Strider M. Pokud ale bydlíš na vesnici, tak Ti nedoporučuji ani jeden model. Prohlédni si hodnocení maminek a sama uvidíš jejich názory.

Nebo bych se porozhlédla po jiném kočárku, například Babystyle Oyster Zero Gravity nebo Cavoe Osis. Mají lepší odpružení.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka