Jaký je rozdíl mezi Joolz Aer+ a Kinderkraft Nubi 2?

Zodpovězené
8. pro 2023

Ahoj,

hledám lehký kočárek, který je snadno složitelný a hlavně po složení zabírající co nejméně místa. Já a manžel máme kolem 175 cm, tedy i rukojeť aby byla v dobré výšce. Náš roční syn je na svůj věk vysoký, má 85 cm. Takže potřebuji kočárek, který má co nejdelší ložnou plochu a také dlouhou stříšku.

Přemýšlela jsem nad Joolz Aer+, ale zamlouvá se mi i Kinderkraft Nubi 2.

Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Můžeš poradit případně nějaký jiný?

Děkuji

Ahoj,

pokud se nebudu dívat na designový rozdíl, tak určitě se odlišují kvalitou použitých materiálů při výrobě kočárku. Kinderkraft Nubi 2 má konstrukci z oceli, která je oproti hliníkové konstrukci Joolz Aer+ o něco méně odolnější a podléhá rychlejšímu opotřebení (koroze, ohnutí materiálu, vrzání funkčních částí po určité době používání a hlavně při přetěžování atd.).

Podívám-li se na cenový rozdíl, tak zde do konečné ceny mimo jiné vstupuje i jméno – čili značka.

Z funkčního hlediska jsou si kočárky velmi podobné. Takže, nadělají stejnou parádu, tedy ve smyslu, že Ti poslouží oba stejně.

Mají minimální funkční rozdíly v podobě velikosti stříšky a zabudovaného odvětrání zádové opěrky v poloze lehu, kde Nubi 2 převyšuje Aer+.

Aer+ má zase oproti Nubi 2 navrch v nosnosti nákupního košíku (5kg) a zabudovaném ramenním popruhu pro přenos kočárku po složení. Nesmím zapomenout dodat, že z Aer+ dokážeš vytvořit plnohodnotný kočárek od narození s připojením hluboké korby či autosedačky – tzv. vajíčka.

Pokud však chceš kočárek za dobrou cenu, nepotrpíš si na značce ani z hlediska její popularity a oblíbenosti, tak Kinderkraft Nubi 2 bude velmi dobrou volbou.

Podobné modely Nubi 2 najdeš v této mé nedávno zodpovězené otázce v poradně, kterou Ti sem připínám pro inspiraci:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka