Jak vyčistím kočárek od deště?

Zodpovězené
5. črc 2023

Ahoj,

kočárek mi zmokl na dešti. Snažila jsem se to vyprat, ale nešlo to, fleky přetrvávají.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

ačkoliv nemám osobní zkušenost, posílám návod jak postupovat při odstraňování odolných skvrn. Jsou to rady od výrobců.

Postupuj podle těchto kroků:

  • na zabarvenou část vetři suché marseillské mýdlo (kostka nebo tekutina) nebo použít černé mýdlo,
  • před vložením látky do pračky (je-li možno ji prát v pračce) nechte mýdlo působit - cca 20 - 30 minut,
  • nechte vyschnout na vzduchu, ne v sušičce.

Čištění voděodolné látky kočárku:
Kočárek na kterém je použitá látka s vodoodpudivou úpravou poskytuje efektivní ochranu před vlhkostí a deštěm. Taková látka však vyžaduje pečlivé čištění, aby i časem odolávala povětrnostním vlivům počasí.

Z tohoto důvodu se doporučuje použití jemného pracího prostředku (marseillské mýdlo) bez aviváže. Pro zachování vodotěsnosti materiálu lze látku očistit i použitím speciální přísady, která je určena k ošetření turistického nebo lyžařského oblečení. Je to tzv. impregnační prostředek pro použití v pračce nebo při ručním praní, lze jej zakoupit v drogeriích.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka