Jak se od sebe liší kočárky Cybex Priam?

Zodpovězené
13. říj 2022

Ahoj,

prosila bych info o kočárcích Cybex Priam. Všimla jsem si, že za rok 2018 má kočárek korýtkové sezení. Ostatní ho nemají.

Jaké podvozky pasují na jaké hluboké korby?

Kupuje se příslušenství podle roku výroby?

Jaký je Tvůj názor na korýtkové sezení?

Po starší dcerce má kočárek s normálním sezením.

Je možné střídat nekorýtkové a korýtkové sezení?

Děkuji

Ahoj,

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnohé děti pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů).

O vzájemných kompatibilitách je v poradně mnoho zodpovězených otázek, některé Ti sem připnu:

Korýtkové sedátko má pouze ročník 2015 - Cybex Priam se sedadlem Light Seat.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka