Existuje lehký sportovní kočárek jako doplněk k Thule Urban Glide 2?

Zodpovězené
9. říj 2024

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně sportovního kočárku. Aktuálně máme Thule Urban Glide 2, nicméně hledáme ještě jeden kočárek na rychlé přesuny autem.

Mé požadavky:

  • Dvojkombinace s dostatečně velkou korbičkou,
  • aby byl lehký (vhodný pro cestování),
  • snadno složitelný,
  • aby nezabíral mnoho místa po složení,
  • aby se dalo připojit i vajíčko,
  • aby nebyl příliš labilní, ať se zachová příjemný pocit z kočárkování, který máme u Thule Urban Glide 2,
  • cena nejlépe do 12 500 Kč.

Který kočárek splňuje naše požadavky?

Děkuji

Ahoj,

pokud si u kočárku Thule zvyklá na příjemný pocit z kočárkování, tak bych u této značky zůstala.

Prohlédni si model Thule Shine, který se také pyšní kvalitní a odolnou konstrukcí, která zvládá rovnější městský terén. Jeho teleskopickou rukojeť lze nastavit ve výšce od 90 do 105 cm, proto je vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče. Má jednoduché složení a po složení sám stojí. Po složení se vejde i do menšího kufru auta – například Citroën C2. Hluboká korba má funkci složení na placku, která šetří místo při uskladnění. Rovněž má možnost připojení autosedačky – tzv. autosedačky vajíčka.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/t...

Pokud však chceš kočárek, který je cestovního typu, tak určitě viz model Leclerc Influencer XL. Je to kočárek s moderním designem a funkcí samoskládání do kompaktní velikosti. Je vhodný na cestování, na časté přesuny autem a také jako městský kočárek. Díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Nízká hmotnost a snadná manipulovatelnost umožňují jeho ovládání jednou rukou. Rovněž má možnost nasazení hluboké korby a autosedačky – tzv. vajíčka.

Podobným modelem je stylový cestovní kočárek Maxi-Cosi Leona². Je určen také pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu. Nízká váha a snadná manipulace umožňují snadné ovládání jednou rukou. V případě častého cestování zaujme jednoduchostí složení do praktických rozměrů příručního zavazadla. Zádovou a nožní opěrku lze napolohovat do téměř úplného lehu. Sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/m...

A zvaž i model Cybex Eezy S+². Ten je určen pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Nízká váha a výborná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání. Sportovní sezení lze napolohovat do naprosto rovného lehu, díky zvýšeným bočnicím má dítě dostatek soukromí a je chráněno před nevlídným počasím.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka