Do jakého věku je vhodný kočárek Cybex Balios S Lux?

Zodpovězené
18. srp 2023

Ahoj,

uvažujeme nad koupí 2kombinace kočárku, abych do budoucna nemusela řešit sportovní kočárek.

Je Cybex Balios S Lux vhodný i pro cca 4leté dítě?

Děkuji

Ahoj,

je obtížné přesně určit, jak velké dítě se do kočárku podle věku vejde.

Cybex Balios S Lux je jedním z kočárků, které mají nejprostornější sezení na trhu. Jeho ložná plocha má cca 100 cm a výška zádové opěrky je více než 50 cm.

Kočárek mám však osobně odzkoušený v prodejně. Můj syn má 2,5 roku, nosí velikost oblečení 104 (3 - 4 roky), protože je vyššího vzrůstu. Do kočárku se pohodlně vešel, ještě mu zůstal i prostor nad hlavou. V zimě bych však používala kombinaci zimní oblečení a překrytí buď nánožníkem, nebo nepadavou dekou. Pokud bych použila fusak, tak by se mohl cítit v sedadle již stísněně.

Nenapsala jsi, jak je Tvé dítě velké. Každé dítě je jedinečné, ne tabulkové, tak Ti neumím přesně odpovědět na Tvou otázku. Doufám však, že Ti alespoň pomohla moje osobní zkušenost s kočárkem Cybex Balios S Lux.

Jeho předchůdce Cybex Balios S Lux 2020 je na tom s prostorností sezení stejně. Liší se především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10 kg nosností nákupního košíku a vylepšen byl také způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka