Cybex Gazelle versus Easywalker Harvey2. Který je vhodnější pro klasickou cestu?

Zodpovězené
22. zář 2023

Ahoj,

budu poprvé maminkou a mám možnost koupit kočárek od kamarádek. Jedna z nich mi nabízí Cybex Gazelle 2021 (sportovní + hl. korba, adaptéry na vajíčko). Druhá mi nabízí Easywalker Harvey2 2019 (trojkombinace).

Co požaduji:

  • Terén: Klasika cesty, možná občas i vesnické cesty. Neplánuji určitě žádné turistické chodníky.
  • Váha kočárku: Lehčí typ kočárku, nemám výtah v bytovce, ale také kvůli lepší manipulaci (pokud tedy váha má nějaký vliv).
  • Maličkosti: S tímto si nelámu hlavu, protože držák na nápoj, slunečník a jiné věci se dají dokoupit.

Cybex kočárek od kamarádky je soho grey barva a Harvey2 je v zelené barvě.

Moje výška je 164 cm, přítel má 191 cm. Chci, aby byla výška nastavení rukojeti pro oba v pohodě, otočnost hl. korby i sportovní části v obou směrech.

Hlavně mě zajímá snadná manipulace s kočárkem. Všimla jsem si, že Gazelle je opravdu skladný.

Jaký je Tvůj názor na tyto kočárky?

Který je pro mě vhodnější?

Děkuji

Ahoj,

vzhledem k rozdílným výškám a ročníkům výroby kočárků – jednoznačně doporučuji kočárek Cybex Gazelle S.

Je prvním „single-to-double“, tedy konvertibilním, kočárkem. Je využitelným jak v jednomístné verzi, tak ve formě dvoumístného tandemu pro dvě děti. Celkem tak máš až 24 možností, takže si jej přizpůsobíš jakékoliv Tvé aktuální potřebě.

Velikostně sice patří do střední třídy, ale ohromí konstrukcí s vysokou nosností (každé sedátko má nosnost až 22 kg) + super prostorným nákupním košíkem s nosností dalších extra 12 kg.

Odpružená kola s bezúdržbovými pneumatikami plněnými pěnou zvládají přejezd nejen městem, ale i nerovným povrchem vesnice.

Easywalker Harvey2 je již z mého pohledu zastaralejší kočárek, který se přestal vyrábět v roce 2021. Na trhu jsou již jeho dvě nové verze: Easywalker Harvey3 a letošní Easywalker Harvey5.

Pokud ho má kamarádka od roku 2019, tak už toho hodně odvozil. Ale především Ti chci říct, že sehnat na něj náhradní díly není tak docela jednoduché, jak si myslíš.

Nevím jestli sis uvědomila, že má na rozdíl od Gazelle i jiný typ sedáku – tzv. korýtko.

Více o různých typech sedadel, o tom jak vybrat kočárek, najdeš v mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka