Babyzen Yoyo 2, Joolz Aer+ versus Easywalker Jackey XL. Který má nejdelší část k ležení?

Zodpovězené
19. zář 2023

Ahoj,

mám 11měsíční dcerku a hledáme kočárek. My rodiče jsme vyšší, tak je předpoklad, že i ona bude. Momentálně má 11,5 kg a 80 cm.

Pokukovali jsme i po Easywalker Jackey XL, ale jelikož máme Easywalker Jimmey (se kterým jsme neskutečně spokojeni), tak Jackey mi nepřišel jako ideální volba pro nás. A to hlavně kvůli možnosti si ho vzít na palubu.

Proto se rozhoduji mezi Joolz Aer+ a Babyzen Yoyo 2, i když rodičovské madlo je o něco nižší (tento mini diskomfort vydržím).

Chci se zeptat na délku ležící části v daných kočárcích pro dítě.

Nebyl by přece vhodnější Jackey XL, který má už od pohledu větší ležící část?

Děkuji

Ahoj,

  • Easywalker Jackey XL – výška zádové opěry 52 cm, celková ložná plocha 90 cm.
  • Joolz Aer+ – výška zádové opěry 55 cm, celková ložná plocha není známa.
  • Babyzen Yoyo 2 – výška zádové opěry 43 cm, celková ložná plocha 73 cm.

Yoyo 2 má nejméně prostorné sezení, takže z něj dcerka nejrychleji vyroste. Má pevnou rodičovskou rukojeť ve výšce 106 cm, je vhodný pro středně vysoké rodiče (do 160 cm).

Jackey XL a Aer+ mají nejprostornější sedadla, takže vydrží až do konce kočárkovacího období. Jsou však rozdílné výškou rodičovské rukojeti a terénními vlastnostmi.

Aer+ – je cestovní typ kočárku na rovnější povrchy. Má pevnou rodičovskou rukojeť ve výšce 105,5 cm, je vhodný pro nižší a středně vysoké rodiče (do 160 cm).

Jackey XL – je cestovní, ale také městský či vesnický typ sportovního kočárku s dvojitým odpružením všech čtyř kol. Má pevnou rodičovskou rukojeť ve výšce 109 cm, je vhodný pro vysoké rodiče (nad 170 cm).

Výběr kočárku bude záležet především na tom, kam s ním chcete pravidelně chodit, jak jste vysocí a jak dlouho chcete kočárek využívat. Zároveň jestli chceš, aby se dítě v kočárku vyspalo. U Yoyo a jeho pololeže to není zcela pohodlné. A dobře zvaž i velikost stříšky, přítomnost ventilačního a náhledového okénka.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka