Anex e/type, Anex m/type versus Cybex Priam 4. Který je nejlepší?

Zodpovězené
22. čer 2022

Ahoj,

líbí se mi Anex e/type, Anex m/type a Cybex Priam 4.

Který z nich je nejlepší?

Je pravda, že Cybex se dost pokazil v kvalitě?

Děkuji

Ahoj,

neřekla bych úplně, že se kvalita zhoršila, ale je pravda, že model Cybex Priam 3 (rok výroby 2021), byl na reklamaci nejčastěji. Důvodem byla vrzající kolečka, loupající se koženka na madle a zlomená polohovací páčka u sportovního sezení. Nejsou to rozhodně vady typu prasklá konstrukce a podobně. Cybex má velmi dobrý servis, takže s reklamací nebývá problém. Já měla model 2019 a s ničím takovým jsem se nesetkala, naopak jsem byla s kvalitou spokojená.

Cybex Priam 4 by na tom měl být lépe. Každopádně doporučuji si u obchodu ověřit, zda po čas reklamace půjčují náhradní kočárek, protože kdo bývá připraven, nemůže být zaskočen! 🙂 Jedná se o městský typ kočárku, který zvládne i lehčí terén, ale do nějakého zhoršeného a častého terénu to není, na to je ho škoda.

Jinak co se týká porovnání s modely Anex. Ten rozdíl je tam znát, a to nejen finanční, ale především na kvalitě zpracování, použitých materiálů atd. Samozřejmě se platí i za značku, ale to je tak u všeho. Oba modely Anex mají výhodu v odpružení, které je citelné a dá se s nimi houpat, což některé maminky u kočárku vyžadují. Jízdní vlastnosti mají díky tomu velmi dobré. Největší nevýhodu vidím v nižší nosnosti, neskladnosti a i vyšší hmotnosti, celkově to není typ kočárků, které by Ti vydržely do konce kočárkování, protože jejich sporťák patří k těm menším.

Pokud neřešíš omezený rozpočet a chceš kvalitní kočárek, který má dobrý servis a dobře ho pak i prodáš, tak bych volila Cybex Priam 4 či jeho starší bazarové modely.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie