Životní investiční pojištění - kauza 2001-2013. Jaký na to máte názor?

Zodpovězené
13. čer 2024

Dobrý den,

mám dotaz ohledně životního investičního pojištění, které uzavřela moje maminka v roce 2012. Nedávno jsem narazil na reklamu od Robin platí, ve které bylo zmíněno, že smlouvy životního investičního pojištění, které se uzavíraly mezi lety 2001 - 2013 jsou z velké pravděpodobnosti neplatné.

Jaký na to máte názor?

Mám si nechat smlouvy maminky u společnosti Robin platí otestovat?

Na internetu je hrozně moc článků o této kauze s pojišťovnami a životním pojištěním. Jakýkoliv názor mi pomůže. 🙂 Už nevím, kde se ptát. Snad mi Modrý koník pomůže:o).

Děkuji

Dobrý den,

neznám reklamu Robin, takže nemohu posoudit. Ale ano, opravdu u některých smluv, které byly založeny v těchto letech a většinou u těchto smluv je pouze investiční složka a žádné pojistné krytí, tak je možné se obrátit na finančního arbitra a žádat o pomoc ve věci ukončení smlouvy k počátku pojištění a navrácení zaplaceného pojistného.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek