Hypotéka na dům + rekonstrukce. Dají nám i na rekonstrukci nebo jen tu částku na dům?

Zodpovězené
8. led 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak to je, když bychom chtěly koupit dům za milión a půl, ale chtěli bychom vzít aspoň 2 milióny kvůli rekonstrukci.

Dají nám v bance i na tu rekonstrukci nebo prostě jen tu částku na ten dům?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud budete mít na takto rozsáhlou rekonstrukci projekt a rozpočet (rozsah a forma se může lišit a bude záležet na výběru banky), tak můžete získat hypotéku jak na koupi, tak na následnou rekonstrukci. Bude záležet na tom, jak odhadce ohodnotí cenu stávající nemovitosti a budoucí hodnotu nemovitosti po provedené rekonstrukci. Kromě toho musíte samozřejmě splnit požadavky banky na příjem, vlastní zdroje, poměr mezi cenou zastavované nemovitosti a výší plánované hypotéky atd. Peníze se pak budou pravděpodobně čerpat postupně tak, jak bude probíhat rekonstrukce.

S pozdravem
Ing. Martin Sládek