Zelená stolice. Máte s tím zkušenost?

Zodpovězené
12. únor 2023

Dobrý den, mám dotaz,

druhý den po očkování první dávkou Hexavakcíny společně s Prevenarem začal mít syn zelenou stolici. Konzistence je řídká a rosolovitá. Už to trvá víc než 14 dní. Doktoři to zdůvodňují každý jinak. Kojím a někdo řekne, že mám moc sladké přední mléko a jiný, že v něm mám moc laktózy.

Máte s tím zkušenosti?

Synovi jsou necelé 3 měsíce.

Děkuji

Dobrý den,

příčin "zelené stolice" je větší množství. Abych mohla odpovědět, mám od Vás málo informací. Potřebovala bych ještě znát rodinnou anamnézu (zda se v rodině vyskytují nějaké alergie, astma, ekzém apod.), osobní anamnézu (zda nebyl v kontaktu s nějakou střevní či parazitární infekcí). Dále bych potřebovala vědět, zda se u syna projevuje bolest bříška apod. Ideálně si ho vyšetřit. Dále, jestli není ve stolici přítomna krev či hlen. Nejlépe bych potřebovala stolici vidět, abych to mohla posoudit. Také zápach stolice je důležitý. Bez toho nemohu diagnostikovat. Doporučuji navštívit Vašeho praktického lékaře pro děti a dorost.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká