Zánět v oku. Nejsou kortikoidy pro 8měsíční mimčo návykové a špatné?

Zodpovězené
28. kvě 2020

Dobrý den,

již od dvou měsíců řeším zánět v očičku dcerky. Zprvu nám bylo řečeno, že má zvýšenou citlivost v oku a nyní (po půl roce) nám bylo řečeno, že má zlatého streptokoka a ještě něco druhého. Neustále dostáváme jiné kapičky, které nezabírají. Dělám masáž slzných kanálků, kdy malé občas vytlačím spousty hnisu a někdy nic. Kanálky údajně ucpané nemá, přesto nám bylo doporučeno pročistění. Nyní dostala kapičky s kortikoidy (Spersadex), kapat máme 6x denně.

Nejsou kortikoidy pro osmiměsíční mimčo návykové a špatné?

Mám ji trápit a nechat propláchnout slzné kanálky? Případně bez anestezie či s antestezií?

Děkuji

Dobrý den,

vzhledem k délce potíží jednoznačně doporučuji průplach slzných kanálků. Není to tak hrozné, jak se mezi maminkami traduje (moje dcerka to též absolvovala) a efekt výborný. Anestezie určitě ne, zbytečná zátěž a riziko.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová