Zácpa u kojence. Jak to řešit?

Zodpovězené
8. pro 2019

Dobrý den,

vím, že u kojených dětí je běžná stolice prakticky od několikrát za den po jednou za 14 dní, ale mám téměř čtyřměsíční dceru a interval mezi stolicemi se neustále prodlužuje cca poslední měsíc. Nyní je to již osm dní, což by mi nevadilo, ale je na ní vidět, že jí den ode dne víc bolí bříško. Nejdřív hrozně pláče, třeba hodinu je k neutišení, pak se trochu vyprší a má chvilku pokoj. Do hodiny se to zase opakuje. Už z pláče i začala chraptět. Někdy ji bolí bříško, že není schopná ani jíst a jen pláče. Nejhorší to bývá večer před spaním. Jinak je plně kojená, dostává probiotika Biogaia a kapky Espumisan.

Můžete mi prosím poradit, jak to řešit?

Děkuji

Dobrý den,

jaké má holčička váhové přírůstky? Kromě zácpy bych uvažovala i o prodloužení intervalu mezi stolicemi a pláči kvůli hladu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová