Zácpa. Myslíte, že by pomohla lactulóza?

Zodpovězené
29. črc 2024

Dobrý den,

syn, 7 let, má problémy s kakáním. Chodí skoro každý den, ale vždy jen málo a často se mu stává, že to nestihne a má to v trenkách. Paní doktorka předepsala Forlax, napřed 2 sáčky denně, po zlepšení jeden. To pomohlo, nehody do trenek se nestávaly, ale teď, cca měsíc po vysazení, se to stává zase, ne teda tak často, ale občas to prostě nestihne.

Můžu nasadit lactulózu? Myslíte, že pomůže?

Nebo to nějak řešit? Popřípadně u jakého specialisty?

Děkuji

Dobrý den,

lactulosu vyzkoušet můžete, ale je určitě méně účinná než Forlax. Podpořit ji můžete jídlem s vysokým obsahem vlákniny.

Pokud by obtíže přetrvávaly, doporučuji opět nasadit Forlax. Problémy s vyprazdňováním se řeší buď v gastroenterologické poradně či v proktologické poradně (chirurgická ambulance).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká