Vyrážka na těle. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
10. říj 2020

Dobrý den,

včera pří sprchovaní jsem našla synovi (19 měsíců) na lýtku červené skvrnky a myslela jsem si, jestli to nemá třeba píchnutí od komára. Ale dnes ráno jsem objevila, že se mu tam udělaly bílé puchýřky viz. foto. Má to jen na lýtku. A vypadá, že dotek na lýtko je pro něj bolestivý.

Na začátku týdne jsem mu objevila zarudlé dásně a afty v ústech a minulý týden prodělal šestou nemoc. Nejsem si jistá, jestli to třeba nemůže nějak souviset.

Poradíte, prosím, co by to mohlo být?

Jeho lékařka má momentálně bohužel dovolenou.

Děkuji moc za radu!

Dobrý den,

pupínky vypadají jako zánětlivé - doporučuji dezinfekci ložisek (Softasept, Betadine), event. potřít atb mastí (Framykoin např.), při zhoršování stavu kůže, horečce apod., kontrola pediatrem, ev. Atb celkově. Kůži nedráždit těsným oděvem, dítě jen sprchovat.
Souvislost s uvedeným virovým onemocněním je volná, tj. celkové oslabení imunity.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová