Vyrážka, která nesvědí, teplota až 3. den okolo 38°C. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

dceři se objevila lehká krupička na zádech a bříšku, podbřišku, okolo frndy. Nesvědí. Je červená hlavně okolo té frndy. Na zádech ani moc ne.
Teplota se jí objevila až 3. den, okolo 38°C.
Vyrážku jsme nejdřív přisuzovali nějakému alergickému jidlu, ale ta teplota nás mate a vyrážka je výraznější.

Děkuji moc.

Dobrý den,

vyrážka spojená s horečkou vyžaduje objasnění - doporučuji prohlídku dítěte pediatrem, včetně výtěru krčku. K vyšetření doneste moč dítěte.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová