Vyrážka. Je lepší navštívit lékaře?

Zodpovězené
2. únor 2020

Dobrý den.

prosím Vás, naší malé se udělala taková jakoby vyrážka na bříšku po stranách. Vůbec nevím, od čeho by to mohlo být. Je jí 6,5 měsíce a příkrmy už papá od 4 měsíců. Potraviny žádné nové, co by jí to mohly způsobit, mě nenapadají.

Myslíte, že bych měla navštívit lékařku?

Děkuji

Dobrý den,

vyrážka vyhlíží jako atopický ekzém. Doporučuji vyřadit dočasně z jídelníčku potraviny, které mohou pokožku více dráždit (např. jahody, pomeranče, mandarinky, kiwi...včetně ovocných šťáv), snížit zátěž kůže domácí chemií (prací a máchací prostředky, úklidová chemie, atd.), děťátku oblékat bavlněné nebarvené oblečení. Časem se většinou pokožka zklidní, popř. zůstane suchá, drsná, avšak bez vyrážky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová