Výplach dutiny nosní a zvracení. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
28. pro 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Mám syna, 6 let. Začali jsme dělat výplachy nosu konvičkou. Když aplikujeme konvičku do jedné dírky, z druhé vytéká pouze po kapkách a když dáme do druhé dírky, tak syn začne zvracet - vyzvrací jídlo, které měl půl hodiny před aplikací konvičky.

Chtěla bych se zeptat, zda byste mi poradila, co je příčinou, případně jaké kroky zvolit.

Syn je často nemocný, trápí ho kašel a rýma, kašel má skoro celoročně krom července a srpna.

Děkuji za odpověď.

Holasová

Dobrý den,

bohužel nemám dostatek informací na odpověď. Např. čím vyplachujete dutinu nosní? Zvracení může být příčinou zatékání tekutiny do žaludku. Doporučila bych s tímto dotazem navštívit ORL ambulanci, kde si podrobněji odeberou anamnézu a syna vyšetří.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká