Voda skladovaná v hrnci. Je to problém pro dítě?

Zodpovězené
20. čer 2024

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, zda nemůže ublížit miminku kojenecká voda, kterou převařím v hrnci a poté ji tam i skladuji?

Dítě má problémy s vyprazdňováním, tak jestli jsem mu s tím nemohla nějak ublížit.

Děkuji

Dobrý den,

převařila bych vždy jen takové množství, které ihned spotřebujete. Skladováním by mohlo dojít ke kontaminaci vody, což by se nejspíš projevilo zvracením nebo průjmem. Obtížné vyprazdňování by tím způsobeno být nemělo. Jde o to, jak ji skladujete (jak dlouho a při jaké teplotě).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká