Tříleté dítě a jeho imunita. Doporučíte, prosím, něco na podporu imunity?

Zodpovězené
8. říj 2022

Dobrý den,

syn, 3 roky, zatím nechodí do školky. Zatím chodil jen přes léto na dva měsíce do jeslí, respektive byl tam jen párkrát. Po pár dnech hned onemocněl a teď v září byl zase nachlazený.

Můžete mi doporučit něco na podporu imunity pro syna?

Dále se chci zeptat, když jdu se synem ven na hřiště mezi děti, je tam také možnost, že od dětí taky "něco" chytí, když si s nimi hraje např. na písku a je v těsném kontaktu s nimi?

Děkuji

Dobrý den,

riziko přenosu infekce ve venkovních prostorách je menší, ale stále je. Obecně si ale nemyslím, že je to důvod se vyhýbat dětskému kolektivu.

Na podporu imunity lze doporučit pestrou stravu, otužování, vitamíny skupiny B, C, D a E. Ostatní přípravky (Imunor, Bronchovaxom) až po konzultaci s lékařem a vyšetření imunity. V tomto věku se udává cca 6 infekcí za rok ještě jako norma.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká