Tečky kolem očí a noční pomočování. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
24. kvě 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Syn, 5 let, když se zlobí, brečí atd. udělají se mu kolem očí krvavé tečky, které za pár dní zas zmizí. Jinak je syn v pořádku.

Je to nějaký problém?

A ještě jedna otázka...Na noc stále bojujeme s plenou. Někdy se stane, že je suchá, někdy ne. Když syna v noci zbudím na čůrání, tak dá se říct bez nehody.

Jak postupovat a naučit ho to i v noci bez pleny?

Děkuji

Dobrý den,

odnaučování pleny na noc je někdy svízelné. Zkuste provést režimová opatření, večer už moc nepít, večer pít už pouze vodu nebo čaj (ne džusy, kyselé či sladké nápoje). Před spaním se vyčůrat apod. Kdyby problémy přetrvávaly, můžete vyhledat pomoc v dětské urologické ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká