Svědivé pupínky. Můžou souviset s alergickou reakcí na tetování hennou, nebo to mohou být molusky?

Zodpovězené
27. čer 2022

Dobrý den,

synovi se na rukách objevily takovéto pupínky během asi dvou dnů minulý týden. Měl v posledních 14 dnech alergickou reakci na tetování hennou.

Může to spolu souviset, nebo by to mohly být molusky?

Vyrážka svědí. Potíráme propolisem.

Děkuji

Dobrý den,

z fotografie jsou kožní problémy těžko posouditelné. S tetováním by to mohlo mít souvislost.
Molusky se přenášejí přímým kontaktem se znečištěným předmětem a jejich inkubační doba je týden až několik týdnů. Mohlo tedy dojít k přenosu při tetování. Nebo by se mohlo jednat o alergickou reakci.

Raději nechte posoudit vyrážku dermatologem, ať ev. nasadí adekvátní terapii.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká