Svědění a pupínky po těle. Může to být svrab?

Zodpovězené
31. pro 2023

Dobrý den,

několik dni pociťují svědění a nyní na těle nacházím pupínky.

Mohlo by se jednat o svrab?

Děkuji

Dobrý den,

z fotografií se kožní problémy hodnotí velmi těžko. Také bych potřebovala odebrat podrobnou anamnézu.

Typická lokalizace pro výskyt svrabu je na rukách a chodidlech, hlavně mezi prsty. Vyrážka se projevuje spíše jako skvrny (podobné jako ekzém). Čili z fotografií mi to přijdou spíše ojedinělé pupínky po těle, což pro svrab není úplně typické.

Při přetrvávání obtíží nebo pro objasnění příčiny vyrážky doporučuji navštívit kožní ambulanci.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká