Strach ze zubaře. Co dát dítěti na uklidnění před návštěvou ordinace?

Zodpovězené
6. únor 2020

Dobrý den,

dnes jsme byli s dcerkou, 4 roky. u zubaře, ale jelikož jí trhali před třičtvrtě rokem stoličku, jen uvidí křeslo a prchá z ordinace. Paní zubařka nám doporučila, abych ji před návštěvou dala něco na uklidnění (např. Neurol). Malou připravujeme, říkáme, že jí dělat nic nebudou (domluvíme se na tom s paní zubařkou) a nic nepomáhá.

Poradíte, prosím, co bych ji mohla dát na zklidnění?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je trhání zubů opravdu nutné ? Podle svých zkušeností vím, že u takto malého dítěte je zákrok extrakce zubu vyhrazen jen pro hnisavé komplikace v dásni a okolí.
Při nutnosti dalšího zákroku je možná analgosedace, tj. přispání dítěte, které realizuje anesteziolog (hrazeno rodiči ). Ostatní vyšetření bych odložila na později, až dívka zase získá důvěru. Možno zkusit podat před návštěvou zubní ordinace Sedalii nebo Sedatif (homeopatikum), psychofarmaka dětem nedoporučuji.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová