Pupínky. Mám se ještě obrátit na kožní?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

dcerka má toto od úterý minulého týdne, kdy byl malý a postupně se zvětšoval. Ve čtvrtek jsem objevila další 4, ale menší v tříslech a v sobotu další 2 od tohoto velkého a na bříšku. Dnes jsem byla u pediatričky a bylo mi řečeno, že jsou to nejspíš potničky, že neštovice a molusky ne. Máme mazat Sudocremem.

Máme se ještě obrátit na kožní?

Děkuji za brzkou odpověď.

Dobrý den,

zatím bych kožní vyšetření odložila. Projevy na kůži potírejte dezinfekcí 1 - 2 x denně, aby se znesnadnilo šíření. Dítě nekoupejte, jen sprchujte, oblékejte jej do volnějších oděvů, aby se kůže neodírala a dobře se větrala. Pupínky se samy po čase zhojí, at' už se jedná o molusky či bradavičky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová