Problém s kakáním. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
1. zář 2020

Dobrý den,

mám doma 14denní holčičku a máme problémy s bříškem a kakáním. Kojíme a papá dobře, ale nemůže se pořádně vykakat. Nejdříve jsem pila já fenyklové čaje, to nezabíralo, pak jsme koupili probiotika kapičky, a to trošku zabralo a teď už dáváme čajíky fenyklový a taky je to lepší, ale pořád tlačí a stále nekakáme, tak jak máme. Už si nevím rady.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

kromě podání probiotik doporučuji pomoci holčičce s odchodem plynů a stolice rektální rourkou. Někdy dítě tlačí a kroutí se jako projev baby koliky - viz. moje dřívější odpovědi na Koníkovi na toto téma. Časem se bříško uklidní a vylučování upraví, cca do 4. měsíce.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová