Problém s kakáním. Čím by to mohlo být?

Zodpovězené
20. čer 2024

Dobrý den,

syn, 7 let, má poslední dobou problém s kakáním. Často se mu stává, že má špinavé trenky, občas tam má dokonce i malej bobek. Průjem nemá. Jinak chodí celkem pravidelně, bych řekla. Říká, že ve škole na wc nechce chodit, tak to zadržuje, jenže se mu to stává i doma. Poslední dobou několikrát týdně. Před 14dny jsme byli u moře a tam ani jedna nehoda, po příletu opět.

Nevíte prosím, čím by to mohlo být?

Napadlo mě vysadit mléčné vyrobky (u moře je nejedl), nebo to hned pořešit s dětskou doktorkou?

Děkuji

Dobrý den,

nemá syn ve škole nějaké problémy? Může to být psychické povahy, obzvlášť když se to na dovolené nestalo. Samozřejmě by to mohlo souviset i s nějakou potravinovou intolerancí, ale to by měl nejspíš průjem a bolest bříška. Pokud to bude přetrvávat, zkuste se poradit se synovým pldd, aby se ev. provedla nějaká vyšetření.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká