Prasklinka v kožním záhybu na krku. Čím bych to mohla ošetřit?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den,

mám dceru 2,5 měsíce a v kožním záhybu na krku ji praskla kůže. Ráda bych se zeptala, čím bych to mohla ošetřit.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji zvýšenou péči o kůži krčku - při koupání dítě namydlit, pak dobře opláchnout vodou a ošetřit Linolou fett (olej do koupele nebo mast). Během dne omývat / otírat ložisko odvarem z řepíku, pak prasklinku potřít Imazolem pastou.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová